Iga Świątek wygrała turniej w Katarze! Zapis relacji na żywo z meczu finałowego

Łukasz Konstanty
Iga Świątek stała przed niepowtarzalną szansą - jako pierwsza tenisistka w historii mogła wygrać po raz trzeci z rzędu turniej WTA w Dosze. Wiadomo było jednak, że zwyciężyć w finałowym spotkaniu tegorocznej edycji nie będzie łatwo, rywalką była bowiem Kazaszka Jelena Rybakina, która w nieodległej przeszłości kilkukrotnie ograła naszą zawodniczkę. Zobacz zapis naszej relacji na żywo, by sprawdzić, jak przebiegał mecz finałowy.

Finał tenisowego turnieju WTA 1000 w Dosze: Iga Świątek - Jelena Rybakina 7:6 (10:8), 6:2

Niezależnie od wyniku sobotniego spotkania Iga Świątek pozostanie liderką światowego rankingu, a Jelena Rybakina plasować będzie się na czwartej pozycji.
18:3917.02.2024

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji na żywo

18:3517.02.2024

Druga piłka meczowa wykorzystana - 6:2 i trzeci z rzędu triumf Igi w Katarze. Brawo!

18:2617.02.2024

Drugie przełamanie na koncie liderki światowego rankingu! 5:2 dla naszej tenisistki!

18:2017.02.2024

Kolejny ważny punkt naszej tenisistki - już 4:2. Zwycięstwo w finale coraz bliżej!

18:1417.02.2024

Rybakina zdołała tym razem utrzymać podanie, choć po raz kolejny obserwowaliśmy niezwykle zacięta rywalizację. Iga prowadzi 3:2 w drugim secie.

18:0817.02.2024

Już 3:1 dla Polki. Jest bardzo dobrze!

18:0317.02.2024

Jest przełamanie dla Igi! Trudny i niezwykle zacięty gem (który to już w tym meczu?) padł łupem naszej tenisistki, która prowadzi 2:1!

17:5617.02.2024

Gem serwisowy Igi jak zwykle zacięty i z szansami dla rywalki, ale na szczęście to nasza tenisistka wyszła z niego zwycięsko - 1:1

17:4917.02.2024

Rybakina dobrze rozpoczęła drugi set - prowadzi 1:0.

17:4117.02.2024

Iga Świątek prowadzi z Jeleną Rybakiną!

Wreszcie! Iga Świątek wygrała tie-breaka 10:8 i prowadzi w finale z Rybakiną!

17:3917.02.2024

Set wciąż nierozstrzygnięty. Rybakina miała szansę, ale jej nie wykorzystała, potem trzeciej piłki setowej nie wykorzystała Iga - 8:8

17:3417.02.2024

Dwie piłki setowe niewykorzystane przez Polkę - 6:6.

17:3217.02.2024

Wyrównana rywalizacja - jest 5:4 dla Polki

17:2917.02.2024

Niezły początek tie-break w wykonaniu Igi. Jest 3:2 dla Polki.

17:2517.02.2024

Będzie tie-break! Polka zdołała odrobić stratę przełamania!

17:1917.02.2024

Niestety, po kolejnym zaciętym gemie serwisowym Rybakina po raz trzeci przełamuje naszą tenisistkę - 5:6. Za chwilę Kazaszka będzie serwować po zwycięstwo w secie.

17:1117.02.2024

Szybko i łatwo wygrany gem przez Rybakinę - 5:5!

17:0717.02.2024

Jest pierwsze prowadzenie (5:4)! Znów jednak nie było łatwo, a rywalka miała ponownie szansę na przełamanie

17:0217.02.2024

Jest wyrównanie! Zaskakujące błędy Rybakiny pozwoliły Świątek odrobić stratę - 4:4!

16:5617.02.2024

Z ogromnym trudem przychodzi naszej tenisistce wygrywanie gemów przy własnym serwisie. Znów Rybakina miała szansę na przełamanie, na szczęście tym razem udało się zażegnać niebezpieczeństwo - 3:4!

16:4817.02.2024

Panie wróciły do gry i... jest przełamanie na korzyść Polki - 2:4!

16:4317.02.2024

30-30 w szóstym gemie i chwila przerwy. Rybakina poprosiła o pomoc medyczną - mała rana na nodze wynikająca z ... trafienia rakietą przy serwisie

16:3817.02.2024

Już 1:4 i podwójne przełamanie na koncie Rybakiny. Czyżby set należało spisać na straty?

16:3417.02.2024

1:3 - Rybakina pilnuje podania i nie pozwala na odrobienie przełamania.

16:2917.02.2024

Nie było łatwo, ale jest pierwszy gem dla Igi. Polka prowadziła 40-0, potem było 40-40, ale w decydującym momencie nasza tenisistka popisała się świetnym minięciem rywalki znajdującej się blisko siatki - 1:2!

16:2317.02.2024

Rybakina zdołała się wybronić i ostatecznie to jej łupem padł drugi gem

16:2217.02.2024

Zacięty drugi gem. Świątek nie wykorzystała już dwóch break pointów

16:1517.02.2024

Źle rozpoczął się mecz. Iga Świątek już w pierwszym gemie została przełamana. Rywalka lepiej spisuje się w dłuższych wymianach

16:1217.02.2024