Weekendowe mecze podkarpackich drużyn piłki ręcznej. Tylko jeden punkt pierwszoligowców

kostek
SPR Orzeł Przeworsk z Chrzanowa wraca bez punktów.
SPR Orzeł Przeworsk z Chrzanowa wraca bez punktów. Grzegorz Kostka
To był kiepski weekend dla naszych drużyn. Jedynie JKS San Jarosław wywalczył jeden punkt.

Superliga kobiet

1 liga kobiet

AZS UMCS Lublin - Handball Rzeszów 25:18 (13:5)

Handball: Pełzak, Kulpa, Łukasiak - Ginalska 1, Tereszak 2, Płocica, Perykasza, Skoczeń, Szczęsna 4, Puchalska 3, Zaleska, Kwater, Stapińska, Jamrozik 1, Zielonka 4, Tomaszewska 3, Dymnicka. Trener Jakub Bober.

Kary 4 i 12 min.

Widzów 200.

Losy meczu rozstrzygnęły się w pierwszej połowie, w której rzeszowianki miały olbrzymie problemy ze zdobywaniem bramek. Pierwszą bramkę rzuciły dopiero w 15 minucie przy stanie 6:0. Osiem bramek zapasu z pierwszej odsłony plus cztery bramki z rzędu rzucone przez akademiczki na początku drugiej połowy, pozwoliły miejscowym na spokojna grę w dalszej części meczu. Rozluźnienie w szeregach lublinianek wykorzystały przyjezdne i poprawiły swój dorobek bramkowy, rzucając trzynaście bramek w ostatnich dwudziestu minutach.

SMS Lublin - JKS San Jarosław 28:28 (13:13) k. 5:4

JKS San: Pal – Szczotka 7, A. Leśniak 5, Galas 3, Hawryluk 5, Piątek, Szczerek 1, Srebro, Chrobak, Janas, Czapla 4, Tai, Kasprzykowska 1, Gacek, J. Leśniak 2. Trener Michał Kubisztal.

Widzów 50.

To był bardzo wyrównany mecz. Żadna ze stron nie potrafiła zbudować sobie większej przewagi. Na przerwę drużyny zeszły z wynikiem remisowym. Druga połowa nie przyniosła rozstrzygnięcia i zgodnie z regulaminem rozgrywek rzucano rzuty karne, w których więcej szczęścia miały gospodynie i zainkasowały dodatkowy punkt.

1 liga mężczyzn

MTS Chrzanów - SPR Orzeł Przeworsk 34:23 (16:11)

Orzeł: Barnaś 1, Kędzior - Wlazło, Mroszczyk, Starzecki 3, Jewuła 2, Mochocki 1, Dutka, Świerk 4, Wajda 9, Curzytek, Czapka 2, Kubisztal, Bednarz. Trener Tomasz Mochocki.

Kary 6 i 8 min.

Widzów 290.

Tydzień temu o sile Chrzanowa przekonali się przemyślanie, tym razem bez punktów wracają przeworszczanie. Orzeł walczył na ile mógł, ale już do przerwy przegrywał pięcioma trafieniami. W drugiej połowie nie udało się zmniejszyć dystansu. W końcówce gospodarze dorzucili jeszcze kilka bramek do swojej przewagi.

Orlen Upstream SRS Przemyśl - AZS AGH Kraków 22:25 (11:10)

SRS: Nowak, Sar, Iwasieczko, Zajdel - Kielar 2, Skawiński 4, Walczyk 1, Guzdek 3, Kubik 1, Mróz, Paw 2, Makuła, Świt 2, Hoim, Bykowski 1, Kulka 6. Trener Jarosław Knopik.

Kary 14 i 8 min.

Widzów 250.

Przemyślanie chcieli urwać punkty faworyzowanym krakowianom i swój plan do przerwy realizowali prowadząc jednym trafieniem. Niestety dla nich od 40 minuty gra im się posypała, a goście wypracowali sobie dwie, trzy bramki przewagi, które utrzymali do końcowej syreny.

SMS II - KSSPR 27:39 (13:19);
UMCS - Górnik 32:32 (18:16) k. 3:4;
KSZO - Wisła 44:27 (21:16).