Suzuki 1 liga mężczyzn. Koszykarze Miasta Szkła Krosno przerwali fatalną passę w Koszalinie

(red.)
Po pięciu meczach bez zwycięstwa zespół Miasta Szkła Krosno w końcu przerwał fatalną passę i wygrał na wyjeździe z MKSS Żak Koszalin 58:79.

Przed wyjazdem nad morze zespół z Podkarpacia był w gorszym położeniu od Żaka, który miał bilans 3 zwycięstw i 5 porażek. Jednak od samego początku to goście wyszli na prowadzenie i ani razu nie oddali go gospodarzom, którym tylko dwa razy udało się doprowadzić do remisu.

Drużynę z Krosna do zwycięstwa poprowadził duet Santiago Vaulet - Julian Jasiński, ale każdy z graczy Radosława Soji dołożył swoją cegiełkę do wygranej. Goście byli lepsi w każdym elemencie, aż 23 razy punktowali z szybkiego ataku.

Było to trzecie zwycięstwo „Szklanego Teamu” w tym sezonie, w niedzielę o 17 krośnianie rozpoczną w swojej hali mecz z PGE Turów Zgorzelec.

MKSS Żak Koszalin - Miasto Szkła Krosno 58:79

Kwarty: 20:21, 16:21, 12:18, 10:19.

MKSS Żak Koszalin: Lungwana 20, Dłoniak 10 (1x3), Sewioł 2, Harris 2 (9 zb.), Pryć 0 oraz Tomaszewski 16 (2x3), Zarzeczny 4 (1x3), Szewczyk 2, Naczlenis 2, Kwaterski 0, Czyż 0. Trener: Piotr Ignatowicz.

Miasto Szkła Krosno: Vaulet 20 (3x3, 9 zb.), Jasiński 14 (2x3, 10 zb.), Sobiech 10, Dawdo 9 (1x3), Ciesielski 4 (8 as.) oraz Śpica 10, Oczkowiecz 8 (2x3), Rompa 4, Gomułka 0. Trener: Radosław Soja.

Sędziowie: Gajdosz, Krzemień, Drop.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?