Strzelectwo sportowe. Srebrne medale dla Obacz i Skwirut

Archiwum prywatne
Magdalena Obacz i Aleksandra Skwirut wywalczyły drugie miejsca w konkurencjach kulowych podczas I rundy Pucharu Polski juniorów w strzelectwie rozgrywanych we Wrocławiu.

Zawodniczki Waltera Rzeszów wciąż liczą się w grze o wyjazd na mistrzostwa Europy w Bolonii.

Obacz (karabin sportowy 3x20) uzyskała w kwalifikacjach 559 punktów, dało jej 7. miejsce. Uzyskała najlepszy wynik w finałowej rozgrywce i odrobiła stratę 6-ciu punktów do medalowej pozycji, czym wzbudziła szczery podziw obserwatorów strzelań finałowych. Magda uległa tylko zawodniczce AZS Częstochowa Violettcie Szczurek.

Ola Skwirut startowała w swojej koronnej konkurencji karabinu sportowego 60 strzałów leżąc. Uzyskała 587/600 punktów, tyle samo co Aleksandra Rycerz z Bydgoszczy, ale rywalka wygrała różnicą wewnętrznych dziesiątek.

W zawodach udział wzięło blisko 300 zawodników z 50 klubów, w tym cała kadra narodowa juniorów dla której była to pierwsza kwalifikacja do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów w strzelaniach kulowych. Te odbędą się w lipcu w Bolonii.