Damian Wiśniewski
W rozegranym na stadionie w Nisku finale Totolotek Regionalnego Pucharu Polski w okręgu Stalowa Wola Unia Nowa Sarzyna pokonała Sokół Sokolniki.Unia Nowa Sarzyna - Sokół Sokolniki 5:0 (3:0)Bramki: M. Madej trzy, P. Wiatr, A. GrześkiewiczUnia: Żuraw, Jandziński, Pieróg, Wośko, Gnidec, Grześkiewicz, Madej (58. Bieńkowski), Wiatr (67. K.Filip), Iskra, Błajda (70. Herdyna), Łuczak (62. Grabarz).Sokoł: Komorowski - Woś (55. Kalinka), Kloc, Wrzygód, Szymański - Murdza (65. Surmański), Kowalski, Cholewa, Tąpała - Adamczyk, Michalski (60. Smalera).Tym samym Sokół Sokolniki nie obronił tytułu wywalczonego w ubiegłym roku. Zespół trenera Daniela Beszczyńskiego wysoko przegrał ze swoim ligowym przeciwnikiem. Podobnie jak on, tak i Unia Nowa Sarzyna występują w stalowowolskiej klasie okręgowej.- Szkoda nam takiego meczu, ponieważ rywal był w naszym zasięgu. Do 30 minuty prowadziliśmy grę i wydawało się, że to my wygramy takim rezultatem. Od 30 minuty rywale wykorzystali rzut wolny z szesnastego metra i złapali wiatr w żagle. Do przerwy strzelili jeszcze dwa gole, a my od początku drugiej połowy się otworzyliśmy. Następnie nadzialiśmy się na kontrę a przy wyniku 0:4 chłopaki już spuścili głowy i było po meczu - powiedział nam po spotkaniu trener Sokoła, Daniel Beszcyński.Jego zdaniem gole rywali nie wynikały z tego, że ich gra była zaskoczeniem dla zespołu z Sokolnik.- Te bramki padały po naszych katastrofalnych błędach w obronie. Tak naprawdę to nawet nasi rywale po meczu byli zaskoczeni jego przebiegiem - dodał.- Kontuzji doznało dwóch ważnych piłkarzy Sokoła Sokolniki. - Murdza i Michalski to nasze motory napędowe i to jest nasza bardzo duża strata po tym spotkaniu - mówił dalej trener Beszczyński.Unia po pokonaniu Sokoła Nisko w półfinale i Sokoła Sokolniki w finale awansowała do półfinału regionu podkarpackiego. W razie zwycięstwa w tych rozgrywkach, będzie mogła wystąpić w ogólnopolskim Totolotek Pucharze Polski w sezonie 2020/2021.- Gratulacje dla Unii i powodzenia w dalszej fazie pucharowej. My jednak także mamy być z czego zadowoleni. W tym sezonie na pewno zapamiętamy wygrany mecz z pierwszą drużyną Siarki Tarnobrzeg (4:3 - przyp. red.) w ćwierćfinale - powiedział również Daniel Beszczyński.(DW) Unia Nowa Sarzyna
W rozegranym na stadionie w Nisku finale Totolotek Regionalnego Pucharu Polski w okręgu Stalowa Wola Unia Nowa Sarzyna pokonała Sokół Sokolniki.