Następcy Łukasza Różańskiego błysnęli w mistrzostwach Polski kadetów. Pięściarze Stali Rzeszów wrócili z dwa mistrzowskimi tytułami!

Marcin Jastrzębski
Kadeci Stali Rzeszów z trenerem Bartkiem Bocakiem.
Kadeci Stali Rzeszów z trenerem Bartkiem Bocakiem. facebook.com/KlubBokserskiStalRzeszow
W Wałbrzychu odbyła się XXX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w boksie, która jest traktowana jako mistrzostwa Polski kadetów. Do walk przystąpiło 204. zawodników ze 121 klubów. Najlepiej Podkarpacie reprezentowała Stal Rzeszów, ale świetne wyniki osiągnęli również reprezentanci i reprezentantki Irydy Mielec i Wisłoka Rzeszów.

Rzeszowska ekipa zapunktowała dzięki świetnej postawie trzech zawodników. Bartek Kuroś (70 kg) i Samuel Kulik (66 kg) wywalczyli mistrzowskie tytuły. Jan Stulin (54 kg) sięgnął zaś po srebrny medal.

- Bartek, Samuel oraz Janek stają się bohaterami naszego klubu, są przykładem dla młodszych kolegów że ciężka, sumienna, regularna praca doprowadzi nas na sam szczyt – oceniali trenerzy naszych kadetów: Krzysztof Przepióra i Bartek Bocak.

Ponadto Bartek Kuroś wrócił do domu z tytułem najlepszego zawodnika turnieju.

Z bardzo dobrej strony w Wałbrzychu pokazali się młodzi pięściarze Irydy Mielec. Patryk Dudek wywalczył w swojej kategorii (57 kg) złoty medal). Brąz zgarnął Daniel Sudoł (kat. 48 kg). Trzecie miejsce zajął również Jerzy Armatys w kategorii powyżej 80 kg.

Świetnie zaprezentowały się dwie wychowanki Wisłoka Rzeszów. Julia Toporowska zdobyła złoty medal w kat. do 75 kg. Z brązem do Rzeszowa wróciła Izabela Basamon (kat. 60 kg).

- Pojechały we dwie i przywiozły dwa medale. Skuteczność 100 procent. Wisłok Women’s Team to konkret! – opisał Wisłok na swoim profilu facebookowym.

W klasyfikacji klubowej Stal Rzeszów uplasowała się na siódmym miejscu, Iryda Mielec była dziewiąta. RKB Wisłok Rzeszów zajął 25. miejsce. 111. miejsce wywalczył UKS Gimnasion Boguchwała.