Miasto Szkła Krosno doznało bolesnej, bo minimalnej przegranej na Pomorzu

Krośnianie prowadzili przed czwarta kwartą, ale rzucili w niej tylko 11 punktów i mecz im uciekł na finiszu Jakub Czech
W marnych nastrojach będą wracać z Koszalina koszykarze Miasta Szkła. W 14. kolejce Bank Pekao 1 ligi krośnianie przegrali tam z miejscowym Żakiem 83:84

Krośnianie dobrze weszli w mecz, znajdowali luki w obronie gospodarzy i w 11. minucie wygrywali 29:19. W dalszej części II kwarty Żak rozkręcał się jednak coraz bardziej, Szklany Team tracił impet w ataku, stąd efekt był taki, że w czasie dużej pauzy na tablicy świecił remis 45:45.

Po wznowieniu gry ekipa z Krosna ponownie przejęła inicjatywę i w 27. minucie trzeciej „ćwiartki”, po „trójce” Trubacza, trafieniach Rasnicka, miała ponownie 10 punktów zapasu (63:53), by przed kwartą nr 4 wygrywać 72:64. W niej obie strony przez długie minuty nie potrafiły trafić do kosza z gry. Przez pierwsze 6 minut odsłony piłka wpadła do dziury, dwa razy, po rzutach osobistych.

W finiszowych minutach Żak zmniejszał straty, 50 sekund przed syreną przegrywał tylko 74:76, ale gdy zza linii 6.75 wycelował Jankowski, wydawało się, że Miasto Szkła postawi na swoim.

Zostało 37 sekund do końca kwarty, których kibice z Koszalina długo nie zapomną. Po wolnych Rasnicka krośnianie wygrywali 81:77 (23 sekundy do syreny). Kiedy „osobowe” trafił Kondrat, miejscowi tracili tylko punkt (80:81). Rasnick znów wykorzystał wolne, ale to samo 6 sekund przed syreną zrobił Pawlak (82:83).

Półtorej sekundy przed końcem Rasnick stanął na linii rzutów osobistych, ale zamiast zamknąć mecz, dwukrotnie spudłował. Koszalinianie zebrali piłkę, Pawlak został sfaulowany, nie poszedł w ślady playmakera Miasta Szkła i Żak prowadził 84:83.

Trener naszej ekipy poprosił o czas, ale w pół sekundy cud nie zdążył się zdarzyć i Miasto Szkła przegrało wygrany, zdawało się, mecz.

Żak Koszalin - Miasto Szkła Koszalin 84:83 (19:25, 26:20, 19:27, 20:11)

Żak: Tomaszewski 8 (1x3, 6 as., 3 str., 2 prz.), Pawlak 12 (1x3, 7 zb., 6 str., 2 prz.), Rosiński 10 (1x3), Lewandowski 6 (2x3), Życzkowski 2 (7 zb.) oraz Barton Kondrat 20 (1x3, 7 zb.), Rajewicz 16 (2x3), Krajewski 10 (2x3), Droździel 0. Trener: Rafał Knap

Miasto Szkła: Stankowski 13 (2x3), Rasnick 7 (7 zb., 4 as., 3 str., 3 prz.), Trubacz 9 (3x3), Zagórski 13 (1x3, 8 zb.), Sobiech 10 (4 str., 2 prz.) oraz Jankowski 14 (3x3), Łałak 5 (1x3, 4 as.), Wrona 12, Jaworski 0, Griszczuk 0. Trener Edmunds Valeiko.